~ Welcome To Destine Legate ~
Bine ati venit pe Destine Legate!
Despre:
Este un forum despre doua fete, Yuki si Yuzuki..Desi sunt diferite sunt legate si au nevoie una de cealalta!..Insoteste-le in aventurile lor apasand butonul "inregistrare".Haideti ,nu este greu.^^
~ Welcome To Destine Legate ~
Bine ati venit pe Destine Legate!
Despre:
Este un forum despre doua fete, Yuki si Yuzuki..Desi sunt diferite sunt legate si au nevoie una de cealalta!..Insoteste-le in aventurile lor apasand butonul "inregistrare".Haideti ,nu este greu.^^
~ Welcome To Destine Legate ~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~ Welcome To Destine Legate ~

Este un forum despre doua fete, Yuki si Yuzuki..DEsi sunt diferite sunt legate si au nevoie una de cealalta!..Insoteste-le in aventurile lor!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ultimele subiecte
» FORUM BLOCAT
De ce avem jurnale? Icon_minitimeJoi Sept 09, 2010 3:28 pm Scris de ~*ToXxIc LoLiPoP*~

» Hehe ^.^
De ce avem jurnale? Icon_minitimeJoi Sept 09, 2010 9:50 am Scris de ~*ToXxIc LoLiPoP*~

» Something -.-"
De ce avem jurnale? Icon_minitimeJoi Sept 09, 2010 9:49 am Scris de ~*ToXxIc LoLiPoP*~

» Puteri de inger!
De ce avem jurnale? Icon_minitimeSam Sept 04, 2010 10:39 pm Scris de Shihaki^^

» Shihaki there
De ce avem jurnale? Icon_minitimeSam Sept 04, 2010 10:28 pm Scris de Shihaki^^

Sondaj
Ce parere aveti despre forum?
Ar trebui sa fie sters.
De ce avem jurnale? Vote_lcap0%De ce avem jurnale? Empty
 0% [ 0 ]
Plictisitor.
De ce avem jurnale? Vote_lcap0%De ce avem jurnale? Empty
 0% [ 0 ]
Mai trebuie lucrat.
De ce avem jurnale? Vote_lcap17%De ce avem jurnale? Empty
 17% [ 4 ]
Pentru inceput e bine.
De ce avem jurnale? Vote_lcap4%De ce avem jurnale? Empty
 4% [ 1 ]
E dragut.
De ce avem jurnale? Vote_lcap39%De ce avem jurnale? Empty
 39% [ 9 ]
E forumul meu preferat!^^
De ce avem jurnale? Vote_lcap39%De ce avem jurnale? Empty
 39% [ 9 ]
Total voturi : 23
Top postatori
~*ToXxIc LoLiPoP*~
De ce avem jurnale? Vote_lcapDe ce avem jurnale? Voting_barDe ce avem jurnale? Empty 
~ Amy ~
De ce avem jurnale? Vote_lcapDe ce avem jurnale? Voting_barDe ce avem jurnale? Empty 
Sweetye bell
De ce avem jurnale? Vote_lcapDe ce avem jurnale? Voting_barDe ce avem jurnale? Empty 
..::ClAuDy::..
De ce avem jurnale? Vote_lcapDe ce avem jurnale? Voting_barDe ce avem jurnale? Empty 
Flory
De ce avem jurnale? Vote_lcapDe ce avem jurnale? Voting_barDe ce avem jurnale? Empty 
EmO.o Socks
De ce avem jurnale? Vote_lcapDe ce avem jurnale? Voting_barDe ce avem jurnale? Empty 
<<Rock Girl>>
De ce avem jurnale? Vote_lcapDe ce avem jurnale? Voting_barDe ce avem jurnale? Empty 
Pisicutza pufoasa
De ce avem jurnale? Vote_lcapDe ce avem jurnale? Voting_barDe ce avem jurnale? Empty 
Blade Kid
De ce avem jurnale? Vote_lcapDe ce avem jurnale? Voting_barDe ce avem jurnale? Empty 
Yuki
De ce avem jurnale? Vote_lcapDe ce avem jurnale? Voting_barDe ce avem jurnale? Empty 
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 13, Lun Iul 03, 2023 3:09 pm
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 De ce avem jurnale?

In jos 
+2
~ Amy ~
~*ToXxIc LoLiPoP*~
6 participanți
AutorMesaj
~*ToXxIc LoLiPoP*~
Admin
Admin
~*ToXxIc LoLiPoP*~


Mesaje : 327
Data de inscriere : 20/07/2010
Varsta : 26
Localizare : in Kyoto cu yuki,,L-O-L

De ce avem jurnale? Empty
MesajSubiect: De ce avem jurnale?   De ce avem jurnale? Icon_minitimeJoi Aug 19, 2010 11:25 pm

Am observat un lucru foarte ciudat.Doar fetele au jurnale!(si eu am unul,stati linistite,desi stau cu baietii,nu mi-am pierdut obiceiurile feminine)

Se spune ca persoanele inchise in ele au nevoie de jurnale.Oare baietii sa fie mai comunicativi decat fetele?

Si mai apare o alta intrebare!Ori cine are secrete,chiar si baietii,dar scriindu-le intr-un jurnal riscul de a fi aflate (de colegi,frati ,parinti..etc) creste!

Asa dar,DE CE TINEM JURNALE DACA SUNT ASA RISCANTE?


_______________________
Parerea mea este ca fetele sunt mai sensibile,si au nevoie sa fie ascultate,iar cum in ziua de azi un prieten bun e aproape imposibil de gasit ne ,,refugiem" in jurnale
Sus In jos
https://destinelegate.forumgratuit.ro
~ Amy ~
Super membru
Super membru
~ Amy ~


Mesaje : 239
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 28
Localizare : pe aici,pe acolo,cam peste tot

De ce avem jurnale? Empty
MesajSubiect: Re: De ce avem jurnale?   De ce avem jurnale? Icon_minitimeVin Aug 20, 2010 9:01 pm

Eu cred ca tinem jurnale pentru ca avem nevoie de acest lucru.Adica in acest fel tinem "evidenta" lucrurilor pe care le facem si asupra secretelor noastre.Este adevarat ca daca avem un jurnal toate secretele noastre pot fi mai usor de descoperit,dar cred ca nu ne pasa de acest lucru,ci avem nevoie de un loc in care sa ne spunem si noi problemele.Poate chiar am vrea ca unele persoane sa ne afle secretele,nu stiu....asta e parerea mea.^^
Sus In jos
<<Rock Girl>>
Admin
Admin
<<Rock Girl>>


Mesaje : 79
Data de inscriere : 05/08/2010
Varsta : 25
Localizare : oriunde

De ce avem jurnale? Empty
MesajSubiect: Re: De ce avem jurnale?   De ce avem jurnale? Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 4:41 pm

Aproape toate fetele au jurnale. Dar nu cred ca vreodata s-au intrebat de ce. Poate baietii sunt mai precauti si nu vor ca nimeni sa le afle secretele. Dupa parerea mea fetele sunt mai nostalgice si simt nevoia de a se refugia in ceva, printre optiuni aflandu-se jurnalele. Iar baietii nu neaparat ca sunt mai comunicativi dar stiu mai bine sa treaca peste orice situatie si sunt mai puternici!
Sus In jos
http://www.rock-girls.forumgratuit.ro
rock*world
Membru junior
Membru junior
rock*world


Mesaje : 10
Data de inscriere : 24/08/2010
Varsta : 25
Localizare : calarasi

De ce avem jurnale? Empty
MesajSubiect: Re: De ce avem jurnale?   De ce avem jurnale? Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 4:44 pm

Eu una nu am jurnal,am avut mai demult,dar acum nu am,desi cred k o sami fac si eu un jurnal
Ma gandeam k mai bine sa nu pun numele reale pentru a nul descoperi cineva
Tu rock girl ai jurnal?




Ultima editare efectuata de catre rock*world in Mier Aug 25, 2010 8:17 am, editata de 1 ori
Sus In jos
<<Rock Girl>>
Admin
Admin
<<Rock Girl>>


Mesaje : 79
Data de inscriere : 05/08/2010
Varsta : 25
Localizare : oriunde

De ce avem jurnale? Empty
MesajSubiect: Re: De ce avem jurnale?   De ce avem jurnale? Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 4:48 pm

In momentul de fata nu am, dar am avut o multime pana acum si inca imi doresc sa mai am unul si tanjesc dupa zilele in care scriam in el! Era asa de tare si te puteai destainui in cateva clipe cuiva. Acum vreau sa imi fac unul nou care sa devina confidentul meu in zilele de singuratate.
Sus In jos
http://www.rock-girls.forumgratuit.ro
~ Amy ~
Super membru
Super membru
~ Amy ~


Mesaje : 239
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 28
Localizare : pe aici,pe acolo,cam peste tot

De ce avem jurnale? Empty
MesajSubiect: Re: De ce avem jurnale?   De ce avem jurnale? Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 5:56 pm

Sa nu crezi ca baietii sunt mai puternici in aceasta privinta,doar ca ei nu sunt asa sentimentali.Se stie ca fetele sunt mai sensibile,dar asta nu este un lucru rau ci din contra,este un lucru bun.Baietii nu au jurnale fiindca ei isi povestesc unii altora "secretele",dar fetele sunt mai retinute,lor le place sa se destainuie unui confident care nu va spune nimanui ce-i va spune...eu asa cred ^^
Sus In jos
~*ToXxIc LoLiPoP*~
Admin
Admin
~*ToXxIc LoLiPoP*~


Mesaje : 327
Data de inscriere : 20/07/2010
Varsta : 26
Localizare : in Kyoto cu yuki,,L-O-L

De ce avem jurnale? Empty
MesajSubiect: Re: De ce avem jurnale?   De ce avem jurnale? Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 7:03 pm

Mda,uite inca un motiv pentru care fetele au jurnale:Baietii isi povestesc intre ei ,,secretele" dar fetele intre ele nu pot face asa ceva.Pentru ca fetrele sunt mai rele,in sensul ca mereu se gaseste cate una care iti vrea raul si cum ,,secretele" destainuite se raspandesc repede,mai devreme sau mai tarziu ajunge si la urechile ei.Si se va folosi de acel secret pentru a te face de ras.

Ma rog..Nici baietii nu tin prea mult in ei.(De exemplu anul trecut s-a aflat ca unui coleg ii place de o fata de clasa a 3 a,si un prost a inceput sa rada de el pana a plans-.-)
Sus In jos
https://destinelegate.forumgratuit.ro
<<Rock Girl>>
Admin
Admin
<<Rock Girl>>


Mesaje : 79
Data de inscriere : 05/08/2010
Varsta : 25
Localizare : oriunde

De ce avem jurnale? Empty
MesajSubiect: Re: De ce avem jurnale?   De ce avem jurnale? Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 7:55 pm

Am inteles parerea voastra si sunt de acord in totalitate cu voi. Si cu treaba ca fetele dau mai departe secretele sunt foarte de acord deoarece am vazut asta pe propria mea piele si am avut mult de suferit din cauza asta si in momentul de fata as da orice ca sa pot sterge cu buretul intamplarea.
Sus In jos
http://www.rock-girls.forumgratuit.ro
~ Amy ~
Super membru
Super membru
~ Amy ~


Mesaje : 239
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 28
Localizare : pe aici,pe acolo,cam peste tot

De ce avem jurnale? Empty
MesajSubiect: Re: De ce avem jurnale?   De ce avem jurnale? Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 8:01 pm

La mine nu o fata a spus un lucru pe care l-am facut mai demult,defapt atunci eram chiar micuta si nu gandeam,dar in fine faza este ca nu te poti baza nici pe baietii fiindca si acestia daca stiu ceva despre tine fie te santajeaza fie se lauda,cel putin asa a fost in cazul meu.Dar sa revenim la subiect......avem jurnale fiindca vrem sa povestim cuiva cele mai intime lucruri din viata si fiindca nu avem cui sa-i povestim le scriem intr-un jurnal.
Sus In jos
<<Rock Girl>>
Admin
Admin
<<Rock Girl>>


Mesaje : 79
Data de inscriere : 05/08/2010
Varsta : 25
Localizare : oriunde

De ce avem jurnale? Empty
MesajSubiect: Re: De ce avem jurnale?   De ce avem jurnale? Icon_minitimeMar Aug 24, 2010 8:08 pm

Ai mare dreptate! Nu am trait aceasta experienta dar ii cred pe baieti in stare de acest lucru! Jurnalele pot spune ca sunt prietenele pe care nu le-am avut niciodata sau poate ca le-am avut dar le-am pierdut...
Sus In jos
http://www.rock-girls.forumgratuit.ro
Pisicutza pufoasa
Membru special
Membru special
Pisicutza pufoasa


Mesaje : 70
Data de inscriere : 28/07/2010

De ce avem jurnale? Empty
MesajSubiect: Re: De ce avem jurnale?   De ce avem jurnale? Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 8:43 am

Bine a zis Toxxic lolipop,ca fetele nu isi pot spune secretele intre ele.Asa am gasit eu una cu gura mare(care nici nu ma suporta) ,mi-a cotrobait in dulap,fara sa-i dau voie(evident vroia sa ma faca de ras.Pentru ca in ora de sport mam impiedicat de ea accidental;daca o vedeati,facea ca toate alea>.<) mi-a gasit jurnalul si l-a aratat tuturor! De ce avem jurnale? Icon_cry De ce avem jurnale? Icon_redface

DE ATUNCI NU MAI AM JURNAL!

Probabil va intrebati de ce aduceam jurnalul la scoala,desi nu e un loc potrivit pentru asta.PAi acasa imi umblau parintii in lucruri!
Sus In jos
Flory
Membru activ
Membru activ
Flory


Mesaje : 87
Data de inscriere : 12/08/2010

De ce avem jurnale? Empty
MesajSubiect: Re: De ce avem jurnale?   De ce avem jurnale? Icon_minitimeMier Aug 25, 2010 12:43 pm

Oh,stiu,striga intr-una ,,Ia uitati ce am gasit!"Vaca aia de Madalina.-.-Si Diana a vrut sa te ajute(atunci nu erati inca BFH)->h-hippie
Sus In jos
Continut sponsorizat





De ce avem jurnale? Empty
MesajSubiect: Re: De ce avem jurnale?   De ce avem jurnale? Icon_minitime

Sus In jos
 
De ce avem jurnale?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» jurnale

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~ Welcome To Destine Legate ~ :: Discutii :: Discutii intre membrii :: jurnale :: discutii despre jurnale-
Mergi direct la: